]

Які звіти подає ФОП 1 групи

Звіти підприємця 1 групи

Підприємець, який перебуває на спрощеній системі оподаткування і належить до 1 групи має два обов’язкових звіти, які він повинен подавати до контролюючих органів. Це податкова декларація платника єдиного податку 1 групи та звіт єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Податкова декларація. ФОП 1 група

Згідно пункту 296.2  296 статті Податкового кодексу України

296.2. Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 статті 295 цього Кодексу.

Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої, третьої або п'ятої групи.

Іншими словами, підприємці, які є платниками єдиного податку першої групи подають податкову декларацію до фіскального органу один раз на рік. Подати її потрібно протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.  

Наприклад, звіт за 2016 рік потрібно здати до 1 березня 2017  року.

Скачати бланк податкової декларації ФОП 1 групи

Звіт  ЄСВ. ФОП 1 група

Звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) потрібно задавати до податкової інспекції (ДПІ) за місцем реєстрації один раз на рік.

Звіт здається за попередній рік до 10 лютого наступного року.

Наприклад, звіт ЄСВ за 2016 рік потрібно здати до 10 лютого 2017  року.

Як подати звіт. ФОП 1 група

Існує три основних  способи подання декларації до контролюючих органів:

  • На папері. До податкової потрібно подати два однаково заповнених примірники декларації. На одному інспектор ставить відмітку про прийняття звіту і віддає вам, а другий залишає собі.;   
  • У електронному вигляді. Для цього потрібно мати діючий ключ цифрового підпису;     
  • Поштою з  описом вкладення та повідомленням про вручення не пізніше ніж за 10 календарних днів до закінчення строку подання звітності.  Це зручно, якщо ви знаходитесь далеко від податкової за місцем реєстрації,  але потрібно враховувати часові затримки.

Вам можуть відмовити у прийнятті звіту через неправильно вказані дані ФОП (помилки у імені, адресі, групі …), через відсутність вашого підпису, неправильно вказаний період, за який подається звіт.

Якщо ФОП не подав звітність

Дивно, але факт…
Значна кількість приватних підприємців вважає, що якщо вони не ведуть підприємницьку діяльність або мають нульовий дохід, то звітність до податкової надавати не треба. Це розповсюджена та прикра помилка  за яку доводиться платити у буквальному сенсі.

Також не забувайте, що окрім надання звітів ви повинні щомісяця авансом сплачувати єдиний податок за поточний місяць у розмірі 1% -10% від мінімальної з/п (відсоток встановлюють місцеві ради) та раз на квартал проводити оплату ЄСВ у розмірі 22% від мінімальної зарплати.

Штрафи за неподання звітності

Якщо підприємець не подав звіт або подав його несвоєчасно, то до нього буде застосовано штрафні санкції: 170 гривень - за перше порушення. І не забувайте, що відсутність діяльності/доходів не впливає на розмір штрафних санкцій.


Copyright © 2024