]

ФОП 2 група імпорт

Згідно 5 статті Закону України Про зовнішньоекономічну діяльність 

Фізичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з моменту набуття ними цивільної дієздатності згідно з законами України. Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України "Про підприємництво". Фізичні особи, які не мають постійного місця проживання на території України, мають зазначене право, якщо вони є суб'єктами господарської діяльності за законом держави, в якій вони мають постійне місце проживання або громадянами якої вони є. Юридичні особи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність відповідно до їх статутних документів з моменту набуття ними статусу юридичної особи.


Тож, статус фізичної особи підприємця, якщо вона зареєстрована згідно законодавства України, не може бути перешкодою для імпорту та ведення зовнішньоекономічної діяльності.

Інша річ, що для ФОП, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, визначено досить значний список заборонених видів діяльності.

Згідно 291 статті Податкового Кодексу України 

ФОП 2 групи не можуть

надавати посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснювати діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Також ФОП 2 групи не може займатися експортом та імпортом товарів на які встановлено ставки акцизного податку.

До таких товарів, згідно 215 статті Податкового кодексу України,

належать спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу "живого" бродіння);
тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом та коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 цієї статті (крім газу природного у газоподібному стані за кодом 2711 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД); автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

Але майте на увазі, що ФОП 2 групи на спрощеній системі оподаткування не може надавати послуги закордонним контрагентам.

Та у випадку, якщо підприємець захоче замовити послуги, то він може зробити це і у закордонної фірми чи іноземця.


Copyright © 2024