]

Обираємо КВЕД для ФОП (2020 - 2021)

Як правильно вибрати КВЕД при реєстрації ФОП. Покрокова інструкція

Для початку давайте визначимо, що таке КВЕД та навіщо він потрібен приватному підприємцю.

КВЕД — це скорочена назва від класифікатор видів економічної діяльності

Національний класифікатор України “Класифікація видів економічної діяльності” використовується при  реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Перед тим, як почати  реєстрацією ФОП, вам потрібно визначитися з типом майбутньої діяльності у якості підприємця.  Це дуже важливий етап, оскільки, якщо при реєстрації ви вкажете один тип діяльності, а будете займатися іншим, то це може призвести до негативних наслідків.

Зверніть увагу, що підприємцям, які планують застосовувати спрощену систему оподаткування, потрібно дуже ретельно і уважно підбирати коди видів діяльності. Оскільки обрані ними коди будуть вказані у  реєстрі платників єдиного податку , а не лише у реєстраційній картці підприємця.

А неправильне зазначення коду та назви виду діяльності може трактуватися працівниками податкової як отриманням доходу від невизначеного виду діяльності і  платники єдиного податку можуть втратити права на використання спрощеної системи. Також майте на увазі, що платники єдиного податку можуть проводити не всі види підприємницької діяльності  і якщо під час реєстрації ви вкажете відповідний код, то можете взагалі втратити можливість працювати на спрощеній системі.

Якщо у вас є сумніви або питання, рекомендую поспілкуватися з досвідченими підприємцями та юристами. У такому випадку ви зменшите кількість можливих помилок до мінімуму.

Подумали і прийняли рішення? Отже, розпочинаємо!

Класифікатор видів економічної діяльності

На сайті Державної служби статистики України існує сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності (КВЕД). Перейдіть на даний сервіс та оберіть код (або декілька), які найбільш повно та чітко описують вашу майбутню діяльність.

Відкривши дану таблицю ви зрозумієте, що це не так просто, але не хвилюйтеся, не все так погано. Якщо ви виконали попередній крок, а саме визначили види діяльності, то просто знайдіть їх у таблиці і запишіть вказаний біля них код.

Ці коди вам потрібно буде вказати у формі 10 при реєстрації ФОП. Після цього дані про види діяльності будуть додані державним реєстратором до Єдиного реєстру.

Обмеження на кількість обраних КВЕД

Зазвичай ви можете обрати до 6 видів діяльності. Цього вистачає майже для будь-якого виду підприємницької діяльності. 
Також майте на увазі, що вам не обов'язково буде вести діяльність згідно всіх обраних кодів КВЕД. Ви можете вказати коди для можливої майбутньої діяльності.

Як додати або замінити КВЕД ФОП

Якщо згодом ви захочете додати коди КВЕД, або ж змінити вже існуючі, це не проблема. Для цього потрібно  заповнити та подати реєстраційну картку форми 11.

Спочатку потрібно знайти документи, де вказано коди і назви видів діяльності, які ви вже зареєстрували.

Беремо бланк форми 11 і спочатку вказуємо всі види діяльності, які були зареєстровані раніше і  ставимо галочку в стовпці "Викл.", якщо не бажаєте більше займатися цим видом діяльності  і галочку "Вкл.", якщо будете  продовжувати. Далі вказуємо види діяльності, які ви хочете додати, і ставимо галочку в стовпці "Вкл." Потім звертаєтесь до Державного реєстратора

І не забувайте, що здійснювати свою діяльність ФОП зобов'язані відповідно до тих видами діяльності, які були заявлені при реєстрації. За дотриманням цих вимог ретельно стежать відповідні органи.


Copyright © 2024