]

Податкова декларація за 2021 рік

Термін подання податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи

Підприємцям ФОП потрібно подавати податкову декларацію платника єдиного податку фізичної особи - підприємця до контролюючого органу в наступні терміни:

  • платникам єдиного податку 1 та 2 груп – у строк, встановлений для річного звітного періоду. Такі декларації подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
  • платникам єдиного податку 3 групи – у строк, встановлений для квартального звітного періоду протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Термін подання податкової декларації за 2021 рік для ФОП 1 та 2 групи: 1 березня 2022 року 

Термін подання податкової декларації за 2021 рік для ФОП 3 групи: 9 лютого 2022 року 

Податкова декларація фізичної особи - підприємця подається до податкової за місцем реєстрації платника податків.

Додаток 1 Податкової декларації за 2021 рік

У 2022 році фізичні особи, які є платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи подають податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, у складі якої заповнюється (у разі виникнення такого обов’язку) Додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».

Додаток 1 не подається та не заповнюється платниками, за умови дотримання ними вимог Статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", що дають право на звільнення таких підприємців від сплати єдиного соціального внеску за себе.

Наприклад, Додаток 1 до податкової декларації можуть не подавати платники єдиного податку, які були звільнені від сплати єдиного соціального внеску ЄСВ протягом всього 2021 року.

Такі особи можуть подавати Додаток 1 виключно за умови їх добровільної участі в системі державного соціального страхування. І в цьому випадку суми, які будуть вказані в даному звіті потрібно буде сплатити.

Інакше кажучи, якщо ви сплачували ЄСВ - Додаток 1 подається з указаними сумами.

Якщо Ви звільнені від сплати ЄСВ та не сплачували соціальний внесок у 2021 році - Додаток 1 не подається.

Якщо Ви подали Додаток 1, вказали там суми оплат, але ці оплати не проводили, їх доведеться сплатити, оскльки податкова буде вважати це вашим боргом.

Натисніть тут  щоб перейти на зразок заповнення декларації платника єдиного податку на 3 групі
У декларації має бути відображено зароблену підприємцем суму за звітний період (сума рахується з початку року), а також суму сплачених податків.

Задекларована сума є підставою і зобов'язанням до сплати єдиного податку для підприємців 3 групи.

Куди подавати податкову декларацію за 2021 рік

Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси способом обраним платником податку згідно законодавства України.

Звіт може бути поданий особисто платником податків або уповноваженою на це особою.

Податкова декларація також може бути надіслана поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або за допомогою засобів електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог Законів України щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

Штраф за неподання податкової декларації за 2021 рік

Якщо підприємець не подав звітність або подав її несвоєчасно, то до нього буде застосовано штрафні санкції: 340 гривень - за перше порушення або 1020 гривень, якщо на протязі року вже було зафіксовано подібне порушення.

Майте на увазі, що згідно 47 статті  Податкового кодексу України  відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах несуть, зокрема, фізичні особи – платники податків та їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених законом.

Форма подачі звітів по єдиному податку

Звіти можуть подаватися на паперових носіях та в електронному вигляді.
Підприємці (ФОП) на єдиному податку не зобов'язані здавати звіт в електронному вигляді. Ви можете надіслати звіт поштою, але не забувайте, що звіт потрібно відправити поштою не пізніше ніж за 10 днів до граничного терміну.

Способи подачі податкової декларації

  • особисто підприємцем або довіреною особою;
  • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за 10 календарних днів до закінчення граничного строку подання звітів);
  • засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Copyright © 2024