]

Які звіти здає ФОП 3 групи

Звіти підприємця 3 групи

ФОП на спрощеній системі оподаткування, який належить до 3 групи, обов’язково має кожен квартал здавати до податкової  декларацію платника єдиного податку 3 групи та один раз на рік звіт єдиного соціального внеску (ЄСВ)

Це обов’язкові, але це не єдині звіти, які має подавати подавати підприємець. Залежно від його діяльності існує також цілий перелік звітів, які потрібно подавати щомісяця або раз на квартал:

  • Звіт з ЄСВ – якщо є наймані працівники
  • Звіт 1 ДФ – якщо є наймані працівники та/або були покупки товару/послуг у інших підприємців
  • Звіт до фонду соціального страхування від нещасних випадків – якщо є наймані працівники (не подається з січня 2016 року)
  • Інші звіти, які мають відношення до діяльності підприємця, наприклад, звіт з податку на землю

Щомісячний звіт з ЄСВ (єдиного соціального внеску) - додаток 4

Якщо у вас є наймані працівники, то ви маєте щомісяця подавати звіт з єдиного соціального внеску.

Строк подання щомісячного звіту з єдиного соціального внеску: 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця.

Наприклад:  щомісячний звіт з ЄСВ за жовтень потрібно подати до 20 листопада.

Скачати бланк щомісячного звіту з ЄСВ – додаток 4

Звіт 1  ДФ. ФОП 3 група

Відповідно до статті 14.1.180 Податкового кодексу, ФОП, який використовує працю найманих працівників, є податковим агентом з податку на доходи фізичних осіб, по відношенню до таких працівників. Податковий агент зобов’язаний утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб, а також подавати податковий розрахунок за формою 1ДФ.

Також 1ДФ потрібно подавати на всіх підприємців у кого було придбано товар/послуги і збережено чеки/документи для документального підтвердження цих витрат.

Строки подання звіту за формою 1 ДФ: 1раз на квартал, не пізніше 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу.

Скачати бланк 1 ДФ

Звіт до фонду соціального страхування від нещасних випадків

Подається до органів виконавчої дирекції Фонду за місцем проживання.

Строки подання звіту до фонду соціального страхування: подається один раз на рік не пізніше 25 січня наступного за звітним року.

Починаючи з січня 2016 року – ФОП звіт до фонду соціального страхування не подають.

Звіт про землю. ФОП 3 група

ФОП, які є платниками податку за землю щороку самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня. Для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з врахуванням коефіцієнту індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого пунктом 289.1 статті 289 Податкового кодексу України 

289.2. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кi = І:100,

де І - індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 100 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 100.

Звіт про землю потрібно подати відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки до 20 лютого поточного року. При цьому, за платником плати за землю і надалі зберігається право подавати звітну податкову декларацію щомісяця, що звільняє від обов’язку подання річної декларації. Як і раніше, базовим податковим періодом лишається рік.

З 01 січня 2016 року для складання податкової звітності з плати за землю використовується нова форма податкової декларації, яка затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560

Скачати форму податкової декларації на землю.

 Податкова декларація. ФОП 3 група

Згідно пункту 296.3 296 статі Податкового кодексу України 

296.3. Платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Тобто підприємці, які належать до 3 групи здають податкову декларацію кожен квартал.

Строк подання регламентується пунктом 49.18.2 Податкового кодексу України  

49.18.2. календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

Податкову декларацію ФОП має подати протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу.

Звіт  ЄСВ. ФОП 3 група

Звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) потрібно задавати до податкової інспекції (ДПІ) за місцем реєстрації один раз на рік.

Звіт здається за попередній рік до 10 лютого наступного року.

Наприклад, звіт ЄСВ за 2016 рік потрібно здати до 10 лютого 2017  року.

Як подати звіт. ФОП 3 група

Існує три основних  способи подання декларації до контролюючих органів:

  • На папері. До податкової потрібно подати два однаково заповнених примірники декларації. На одному інспектор ставить відмітку про прийняття звіту і віддає вам, а другий залишає собі.;   
  • У електронному вигляді. Для цього потрібно мати діючий ключ цифрового підпису;      
  • Поштою з  описом вкладення та повідомленням про вручення не пізніше ніж за 10 календарних днів до закінчення строку подання звітності.  Це зручно, якщо ви знаходитесь далеко від податкової за місцем реєстрації,  але потрібно враховувати часові затримки.

Вам можуть відмовити у прийнятті звіту через неправильно вказані дані ФОП (помилки у імені, адресі, групі …), через відсутність вашого підпису, неправильно вказаний період, за який подається звіт.

Штрафи за неподання звітності

Якщо підприємець не подав податкову декларацію або подав її несвоєчасно, то до нього буде застосовано штрафні санкції: 170 гривень - за перше порушення. Такий саме штраф чекає на вас у випадку неподання звіту ЄСВ.

А у випадку неподання, несвоєчасного подання, подання не у повному обсязі, а також подання з недостовірними відомостями звіту  за формою 1 ДФ вас чекає штрафу у розмірі 510 гривень, а у випадку повторного порушення протягом року штрафу у розмірі вже 1020 гривень.

Пам’ятайте, що відсутність діяльності та/або доходів не впливає на розмір штрафних санкцій. 


Copyright © 2024