]

Термін сплати єдиного податку для ФОП 3 група за 4 квартал 2021 року

ФОП третьої групи повинні сплатити єдиний податок не пізніше 10 календарних днів після останнього терміну подачі квартальної декларації. 

Єдиний податок — це основний податок підприємця, який сплачується суб'єктами господарської діяльності на спрощеній системі оподаткування. Він перераховується до місцевого податкового бюджету.

Скільки я маю сплатити

Розмір ставки єдиного податку для підприємців третьої групи встановлено у розмірі 3% від доходу за квартал (для платників ПДВ) і 5% від доходу за квартал для неплатників.

До 9 лютого 2021 року ви мали здати податкову декларацію платника єдиного податку за 2021 рік.  Якщо ви її здали, то тепер вам потрібно лише відкрити декларацію і взяти суму з рядка «14».

Саме таку суму податку вам потрібно буде сплатити.

Оплата відбувається на рахунки податкової інспекції, в якій зареєстровано суб'єкт господарської діяльності.

Штраф  за несплату єдиного податку за 4 квартал 2021 року 

У разі затримки сплати до підприємців застосовуються штрафні санкції. Якщо термін затримки менше 30 днів, то доведеться заплатити штраф у розмірі 10% погашеної суми боргу. Але якщо вже пройшло більше 30 днів, то сума податку, яку вам потрібно сплатити зростає вже на 20%.

Крім цього, ФОП, який прострочив терміни сплати ЄП, належить сплатити пеню. Вона нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати єдиного податку.


Copyright © 2024