]

ФОП Валютний рахунок

Валютний рахунок це

Валютний рахунок, відкривається в будь-якому комерційному банку України і використовується для отримання та зберігання іноземної валюти і здійснення різних видів банківських операцій.

Відкриття валютного рахунку ФОП

Для відкриття валютного рахунку фізичній-особі підприємцю (ФОП) потрібно звернутися до банку та відкрити рахунок у валюті, в якій він планує отримувати надходження.

Так, якщо ви плануєте отримувати оплати у доларах США, потрібно відкрити доларовий рахунок, якщо оплати будуть надходити у євро, то має бути відкритий відповідний рахунок.

Деякі банки пропонують відкриття мультивалютних рахунків, тож варто проконсультуватися з цього приводу у співробітників банку.

Після відкриття валютного рахунку банк має передати цю інформацію в податкову, а ви можете починати прийом оплат на цей рахунок.

Дохід ФОП-єдинника в іноземній валюті

ФОП, який зареєстрований в Україні та займається торгівлею або наданням послуг на її території зобов’язаний отримувати оплату за свою роботу виключно у національній валюті. Це чітко прописано в статті 5 Закону України «Про валюту і валютні операції»  

1. Гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні з урахуванням особливостей, встановлених частиною другою цієї статті, і приймається без обмежень на всій території України для проведення розрахунків.

2. Усі розрахунки на території України проводяться виключно у гривні, крім розрахунків за:

1) операціями зі здійснення іноземних інвестицій та повернення іноземному інвестору прибутків, доходів (у тому числі дивідендів) та інших коштів, одержаних на законних підставах у результаті здійснення іноземних інвестицій;

2) операціями банків з надання банківських та інших фінансових послуг на підставі банківської ліцензії;

3) операціями з надання фінансових послуг, визначених пунктами 1-5 частини другої та частиною третьою статті 9 цього Закону, що надаються небанківськими фінансовими установами та операторами поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій;

4) операціями з розміщення, виплати грошового доходу та погашення облігацій, казначейських зобов’язань України, номінованих в іноземній валюті, якщо це передбачено проспектом цінних паперів (умовами їх розміщення);

5) операціями з купівлі-продажу державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті, якщо ініціатором або отримувачем за такою валютною операцією є банк;

6) іншими операціями, визначеними Митним кодексом України та (або) нормативно-правовими актами Національного банку України. Розрахунки за операціями, визначеними цією частиною, можуть проводитися в іноземній валюті, у гривні, а також у банківських металах.

3. Сплата комісії, інших платежів за здійснення операцій, визначених пунктами 1-6 частини другої цієї статті, здійснюється виключно у гривні, крім розрахунків зі сплати процентів (відсотків) за депозитами або кредитами (позиками), що можуть проводитися в іноземній валюті, банківських металах та у гривні.

4. Порядок проведення розрахунків за валютними операціями визначається Національним банком України.

Тож, якщо іноземець або іноземна компанія хоче оплатити ваші послуги валютою, то існує декілька варіантів дій.

Ви можете отримати оплату на свій гривневий рахунок ФОП, через еквайрінг

Еквайринг — це здійснення банком технологічного, інформаційного і розрахункового обслуговування організацій за операціями оплати товарів і послуг, проведеними за допомоги платіжних карток на обладнанні, наданому банком.

В цьому випадку кошти потрапляють до платіжної систему банку, яка проводить процес конвертації валюти в гривню і ви отримуєте кошти у гривневому еквіваленті на свій рахунок.

Цей варіант підходить до випадків, коли клієнт бажає виконати оплату послуги за допомогою кредитної чи дебетової картки.

Здійснення зовнішньоекономічної діяльності ФОП 2 групи

Також Ви можете отримати оплату на свій валютний рахунок ФОП.

В цьому випадку валюта приходить без конвертації на ваш валютний рахунок, а клієнт проводить банківську оплату за інвойсом/рахунком. Кошти будуть знаходитись на вашому рахунку у валюті отримання, але якщо ви захочете вивести їх з рахунку, то перед цим їх все одно доведеться конвертувати в гривну.

Але, у випадку необхідності, Ви можете провести оплату з цього рахунку у валюті іноземним постачальникам товарів та/або послуг та зняти готівкову валюту лише для забезпечення представницьких закордонних витрат, або витрат на випадок відрядження.

Дані можливості прописано в постанові Правління Національного Банку України від 30.05.2007 р. № 200

 


Copyright © 2024