]

ФОП змінив місце прописки реєстрації

Якщо ФОП змінив місце проживання, реєстрації, або, як часто кажуть, прописки, то йому потрібно внести зміни до реєстраційних даних.

Згідно Податкового Кодексу України 

45.1. Платник податків - фізична особа зобов'язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Залежно від своєї адреси підприємець стає на облік у відповідному контролюючому органі, сплачує податки та подає звітність про ведення підприємницької діяльності.

Тож, якщо ФОП змінив місце свого проживання, реєстрацію, то згідно Податкового Кодексу України 

У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.

Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

У такому разі платник податків, визначений у пункті 64.2 статті 64 цього Кодексу, зобов'язаний подати контролюючому органу за новим місцезнаходженням відповідну заяву у десятиденний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання) згідно з порядком обліку платників податків. У разі неподання такої заяви протягом 10 календарних днів платник податків або посадові особи платника податків несуть відповідальність відповідно до закону.

Контролюючі органи у випадку зміни адреси проживання проводять процедури зняття з обліку за попереднім місцем проживання і постановки підприємця на облік за його новим місцем проживання.

Для цього підприємцю потрібно подати заяву до контролюючого органу за новим місцезнаходженням. Зробити це необхідно протягом 10 днів, не пізніше.

Як вести облік ФОП після зміни прописки реєстрації

Також підприємцю ФОП потрібно мати на увазі, що якщо зміна адреси відбулася посередині звітного періоду, то до кінця поточного року від буде знаходитись на обліку в двох контролюючих органах одночасно.

До закінчення поточного року по старому місцю прописки і по новому місцю реєстрації з поміткою, що він є платником податків з початку наступного року.

Таким чином, до закінчення поточного ФОП має подавати звітні документи та сплачувати податки до контролюючого органу за старим місцем реєстрації.

І лише з 1 січня наступного робити це за новою адресою реєстрації.

Якщо підприємець веде книгу обліку доходів, то він також с 1 січня має зареєструвати нову книгу в контролюючому органі за новим місцем реєстрації.

Але сплачувати ЄСВ (єдиний соціальний внесок) та подавати відповідну звітність потрібно вже відразу після зміни прописки реєстрації до контролюючого органу за новою адресою.


Copyright © 2024