]

КВЕД 2022 Будівництво

Секція F  КВЕД України Будівництво

Ця секція охоплює загальні та спеціалізовані роботи з будівництва будівель і споруд. Ця діяльність включає нове будівництво, ремонтні роботи, розширення та реконструкцію, зведення будівель зі збірних конструкцій на місці ведення робіт, а також будівництво тимчасових об'єктів.

Загальне будівництво включає будівництво цілісних житлових комплексів, офісних будівель, магазинів та інших громадських і комунальних або сільськогосподарських будівель тощо, інженерних споруд, таких як автомобільні дороги, вулиці, мости, тунелі, залізниці, аеродроми, порти та інші водні об'єкти, іригаційні системи, каналізації, промислові об'єкти, трубопроводи та лінії електропередачі, спортивні комплекси тощо.

Ці роботи здійснюють як за власний рахунок, так і за винагороду або на основі контракту. Частина робіт, а іноді всі види робіт можуть передаватися субпідряднику. Одиниці, які несуть повну відповідальність за виконання будівельного проекту, також класифікують у цій секції. Ця секція також включає ремонт будівель і земляні роботи.

Секція F Будівництво включає всі роботи з будівництва будівель (розділ 41), будівництва споруд (розділ 42), а також спеціалізовані будівельні роботи, за умови, що їх виконують як частину загального будівельного процесу (розділ 43).

Оренду будівельного устатковання з оператором класифікують як специфічний вид будівельних робіт, що їх виконують з використанням цього устатковання.

До цієї секції також відносять діяльність із розроблення проектів з будівництва будівель і споруд шляхом об'єднання фінансових, технічних та фізичних засобів для їх реалізації з метою подальшої реалізації. Якщо зазначену вище діяльність проводять не з метою подальшого продажу будівель і споруд, а задля їх експлуатації (наприклад, оренди приміщень у цих будівлях, здійснення виробничої діяльності), у цьому разі одиницю класифікують в інших секціях в залежності від виконуваного виду економічної діяльності (операції з нерухомими майном – у секції L, виробництво – у секції C і т.п.).


Секція F Будівництво складається з наступних розділів

Розділ 41 Будівництво будівель

Цей розділ включає загальні та спеціалізовані роботи з будівництва усіх видів будівель. Ця діяльність включає нове будівництво, ремонтні роботи, розширення та реконструкцію, зведення будівель зі збірних конструкцій на місці ведення робіт (не залежно від того, чи є ці конструкції власного виготовлення), а також будівництво тимчасових об'єктів. До цього розділу включають будівництво цілісних житлових комплексів, офісних будівель, магазинів та інших громадських і комунальних або сільськогосподарських будівель тощо.

41.1 Організація будівництва будівель

Цей клас включає будівництво всіх типів житлових будівель:

 • одноквартирних будівель багатоквартирних будівель, у т.ч. багатоповерхових
 • будівництво всіх типів нежитлових будівель:  будівель для промислового використання, наприклад, фабрик, заводів, майстерень, складальних цехів тощо лікарень, шкіл, офісних будівель готелів, магазинів, торговельних пасажів, ресторанів будівель аеропортів критих спортивних комплексів гаражів, у т.ч. підземних складів будівель релігійного призначення монтаж та установлення збірних конструкцій на будівельних майданчиках (не залежно від того, чи є ці конструкції власного виготовлення)

Цей клас також включає: реконструкцію, реставрацію та ремонт житлових будівель

Цей клас не включає:

 • будівництво промислових споруд, крім будівель
 • архітектурні та інженерні роботи
 • надання послуг з управління проектами, пов'язаними з будівництвом

41.2 Будівництво житлових і нежитлових будівель

Ця група включає повний спектр послуг з будівництва житлових і нежитлових будівель як за власний рахунок, так і за винагороду чи на основі контракту. Частина робіт, а іноді всі види робіт можуть передаватися субпідряднику на умовах аутсорсингу.

Розділ 42 Будівництво споруд

Цей розділ включає загальне будівництво інженерних споруд. Ця діяльність включає нове будівництво, ремонтні роботи, розширення та реконструкцію, зведення споруд зі збірних конструкцій на місці ведення робіт (не залежно від того, чи є ці конструкції власного виготовлення), а також будівництво тимчасових споруд.

Сюди відносять будівництво важких конструкцій, таких як автостради, вулиці, дороги, мости, тунелі, залізниці, аеродроми, порти та інші водні споруди, іригаційні системи, промислові споруди, трубопроводи та лінії електропередач, відкриті спортивні комплекси тощо. Ці роботи здійснюють як за власний рахунок, так і за винагороду або на основі контракту. Частина робіт, а іноді всі види робіт можуть передаватися субпідряднику на умовах аутсорсингу.

42.1 Будівництво доріг і залізниць

 • 42.11 Будівництво доріг і автострад
 • 42.12 Будівництво залізниць і метрополітену
 • 42.13 Будівництво мостів і тунелів

42.2 Будівництво комунікацій

 • 42.21 Будівництво трубопроводів
 • 42.22 Будівництво споруд електропостачання та телекомунікацій

42.9 Будівництво інших споруд

42.91 Будівництво водних споруд

Цей клас включає: будівництво: водних шляхів, портів і річкових споруд, морських вокзалів, шлюзів тощо дамб і гребель дноочисні роботи

Цей клас не включає: надання послуг з управління проектами, пов'язаними із будівництвом інженерних споруд

42.99 Будівництво інших споруд, н.в.і.у.

Цей клас включає:

будівництво промислових споруд, крім будівель: нафтопереробних заводів, хімічних заводів

будівельні роботи, крім будівництва будівель, наприклад: відкритих спортивних комплексів

будівництво споруд добувної промисловості та пов'язаних із ними споруд, таких як станції навантаження і розвантаження, головні шахтні стволи й шахтні копери, тунелі й горизонтальні виробки

поділ земель із подальшим їх благоустроєм (наприклад, будівництво додаткових доріг, комунальної інфраструктури тощо)

Цей клас не включає:

 • установлення промислового устатковання
 • поділ земель без подальшого їх благоустрою
 • надання послуг з управління проектами, пов'язаними із будівництвом інженерних споруд
 • будівництво відкритих плавальних басейнів

Розділ 43 Спеціалізовані будівельні роботи

Цей розділ включає спеціалізовані будівельні роботи (спеціалізованих професій), наприклад, будівництво частин будівель та інженерних споруд, або роботи з підготовки до будівництва. Зазвичай подібні види робіт засновані на одному аспекті, що поєднує різні споруди, які вимагають спеціальних навичок або устатковання для їх виконання а саме: укладання паль, будівельні роботи нульового циклу, монтаж внутрішніх комунікацій, бетонні роботи, укладання цегли, зведення риштовань, покрівельні роботи тощо. Також до цього розділу відносять зведення сталевих конструкцій за умови, що елементи цих конструкцій випускає інша організація. Спеціалізовані будівельні роботи в основному виконуються на основі субпідряду, а особливо при здійсненні ремонтних робіт виконуються безпосередньо для власника майна.

Також сюди відносять роботи із завершення будівництва.

Цей розділ також включає установлення усіх видів комунікацій, завдяки яким будівля або споруда стає функціональною. Подібні роботи зазвичай виконуються на будівельних майданчиках, хоча деяка частина робіт може виконуватись у спеціалізованих майстернях. Сюди відносять слюсарні роботи, роботи з установлення систем опалювання і кондиціонування, антен, систем сигналізації та інші електромонтажні роботи, роботи з установлення систем пожежної сигналізації, ліфтів, ескалаторів тощо. Також до цього розділу відносять роботи з водо-, тепло- та звукоізоляції, обшивання листовим металом, установлення торговельних холодильних установок, установлення освітлення та сигнальних систем для автомобільних доріг і залізниць, аеропортів, портів тощо. А також сюди відносять ремонтні роботи до всіх типів вищевказаних робіт.

Роботи із завершення будівництва включають такі роботи, як скління, штукатурні, малярні роботи, покриття підлоги та стін плиткою або такими оздоблювальними матеріалами, як паркет, ковролін, шпалери тощо, а також циклювання підлоги, оздоблювальні теслярські роботи, роботи зі звукоізоляції, очищення зовнішньої території тощо. Також сюди відносять ремонтні роботи до всіх типів вищевказаних робіт. Оренду будівельного устатковання з оператором класифікують за видами будівельних робіт 

43.1 Знесення та підготовчі роботи на будівельному майданчику

43.2 Електромонтажні, водопровідні та інші будівельно-монтажні роботи

43.3 Роботи із завершення будівництва

43.31 Штукатурні роботи

43.32 Установлення столярних виробів

43.33 Покриття підлоги й облицювання стін

43.34 Малярні роботи та скління

43.39 Інші роботи із завершення будівництва

43.9 Інші спеціалізовані будівельні роботи

43.91 Покрівельні роботи

43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у.  

Цей клас включає: будівельні роботи, спеціалізовані на одному аспекті, що поєднує різні види споруд, і які вимагають спеціалізованих навичок або устатковання:

 • будівництво фундаментів, у т.ч. забивання паль
 • волого- та водоізоляційні роботи
 • зневоложення будівель
 • проходку шахтних стволів (шурфів)
 • установлення сталевих конструкцій
 • гнуття сталевої арматури укладання цегли та каменю
 • установлення риштовань, робочих площадок та їх демонтаж, крім надання їх в оренду
 • установлення димоходів і промислових печей
 • роботи, що вимагають спеціалізованих вимог доступу і певних навичок роботи на висоті, а також використання відповідного устатковання й оснащення, наприклад, роботи на висотних спорудах
 • підземні роботи
 • будівництво відкритих плавальних басейнів
 • очищення паром, піскоструминне оброблення та інші подібні роботи для зовнішніх стін будівель
 • оренду кранів та іншого будівельного устатковання з оператором, яке розміщене на будівельному майданчику Цей клас не включає:

Copyright © 2024