]

Лікарняні для ФОП у 2020 році в Україні

Як ФОП може оформити собі лікарняний в 2020 році Оформлення заяви на лікарняний для підприємця

Підприємець ФОП на лікарняному

Відповідно до статті 295 Податкового кодексу України

295.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Таким чином ФОП 1 та 2 групи у випадку відсутності у них найманих працівників можуть оформити собі лікарняний і таким чином отримати звільнення від сплати єдиного податку на час хвороби.

Наявність хвороби має бути підтверджена копією листка або декількох листків непрацездатності, причому тривалість хвороби має бути 30 і більше календарних днів. 

У випадку, якщо підприємець вже сплатив авансом єдиний податок за місяць, я кому від бере лікарняний, то йому потрібно подати до податкової заяву про зарахування слпчених коштів в рахунок майбутніх платежів єдиного податку.

295.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Лікарняний для ФОП та звільнення від сплати ЄСВ

Законодавством України НЕ передбачено звільнення від сплати єдиного соціального внеску фізичних осіб підприємців, яких зареєстровано на спрощеній системі оподаткування.

Єдиний соціальний внесок це обов’язковий платіж, який має сплачуватись незалежно від фінансового стану та обсягу прибутку підприємця.

На час дії лікарняного ФОП платники єдиного податку не звільняються від сплати інших податкових платежів та ведення/подання звітності.

Зразок заповнення заяви на лікарняний

Заява на лікарняний, або як її більш правильно називати заява щодо терміну тимчасової втрати працездатності, має подаватися до податкової інспекції за місцем реєстрації підприємця.

До заяви про тимчасову втрату працездатності потрібно обов’язково додати копії листка/листків непрацездатності.

На даний момент затвердженої форми даної заяви немає, тож ви можете написати її в довільній формі, або можете скористатися наступним зразком на лікарняний ФОП

Якщо хвороба тривала, наприклад, з 24 квітня по 24 травня, то підприємець звільняється від сплати єдиного на один календарний місяць, а саме за травень.

Чи може ФОП працювати під час лікарняного

Підприємець ФОП на період дії лікарняного має припинити свою підприємницьку діяльність.

Якщо податківцями буде зафіксовано надходження коштів на рахунок підприємця під час перебування його на лікарняному, то ФОП має бути готовий надати документи про те, що ці кошти було отримано за товари або надання послуг до початку дії лікарняного


Copyright © 2024