]

Неоподаткований мінімум доходів громадян 2017

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян або НМДГ — це грошова сума, яка регламентується Податковим кодексом України, а саме пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX

Якщо норми іншиx законів містять посилання нa неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тo для цілей їх застосування використовуєтьcя сума в розмірі 17 гpивень, крім норм адміністративного тa кримінального законодавства в чaстині кваліфікації злочинів абo правопорушень, для якиx сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється нa рівні податкової соціальної пільги, визнaченої підпунктом 169.1.1 пyнкту 169.1 статті 169 рoзділу ІV цьогo Кодексу для відповідного року.

Це означає, що НМДГ(Неоподатковуваний мінімум доходів громадян) завжди дорівнює 17 гривням, крім окремих випадків адміністративних і кримінальних правопорушень і злочинів.

У таких окремих випадках НМДГ визначається в розмірі податкової соціальної пільги для відповідного року. 

Податкова соціальна пільга у 2016 році:  689 гривень. 

Податкова соціальна пільга у 2017 році:  800 гривень.

Неоподаткований мінімум доходів громадян та соціальна пільга у 2018 році дорівнює...

Стаття 169 Придаткового кодексу України.

Перерахунок податку та податкові соціальні пільги Податкова соціальна пільги становить:  169.1.1. у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, — для будь-якого платника податку. 

Стаття 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

Установити у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: — для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року — 1600 гривень.

Неоподаткований мінімум для адміністративних правопорушень 2017

При застосуванні штрафів, адміністративних стягнень різними державними органами, податкових порушень, фінансових санкції тощо, прив'язаних до НМДГ - його сума дорівнює 17 гривень.

А неоподаткований мінімум доходів громадян у розмірі соціальної пільги (2017: 800 грн) застосовується при визначенні розміру збитків від злочинів, які кваліфікуються за кримінальним законодавством

Зверніть увагу, що прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата — це абсолютно різні поняття.


Copyright © 2024