]

Нові ліміти для ФОП 1 група на 2021 рік

Зважаючи на те, що з 1 січня 2021 року збільшується мінімальна заробітна плата, також зібльшується обмеження на прибуток для підприємців, які перебувають на 1 групі спрощеної системи оподаткування.

Ліміт розраховується як, 167 розмірів мінімалки:

167 * 6000 = 1 002 000 гривень

Тож, ліміт на прибуток для ФОП групи на 2021 рік складатиме 1002000 гривень.

У 2020 році він складав рівно 1 мільйон гривень.

Перевищення ліміту на прибуток ФОП 1 групи

У випадку, коли ФОП перевищив верхню гранічну межу доходу протягом календарного року, згідно Податкового кодексу України 

платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків. Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

має зробити наступне:

  • змінити групу на більш вишу, з підвищеним лімітом, або перейти на загальну систему оподаткування
  • з суми, на яку було перевищено ліміт прибутку для ФОП, сплатити податку у розмірі 15%

Причому, заяву на зміну групи чи системи оподаткування, потрібно подати не пізніше 20 числа першого місяця наступного кварталу, який наступає за кварталом у якому сталося порушення.


Copyright © 2024