]

Штраф за неоформленого працівника у 2020 році

У 2020 році в Україні було змінено розміри штрафів за кожного неоформленого працівника. Як це стосується роботодавців і скільки грошей вони можуть втратити ми і спробуємо розібратися у даній статті.

Тож, згідно 265 статті Кодексу законів про працю України

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження;

Тож, за ці порушення штраф становитиме 10 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного неоформленого працівника.

У 2020 році сума штрафу буде дорівнювати 47 230 гривень.

Раніше, сума штрафу становила 30 мінімальних зарплат, а саме 4723 грн х 30 = 141 690 гривень.

Але для ФОП першої, другої та третьої групи, при першому виявленні порушення буде зроблено лише попередження. Тож на перший раз штрафу таким чином можливо уникнути.
 

Та, якщо від дати попередження пройшло менше 2 років, а правопорушення було знову зафіксовано, то розмір штрафу збільшується до 30 мінімальних зарплат.

Також не забувайте, що сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю. Тож використовувати працю найманих працівників без їх офіційного оформлення це досить ризиковано, оскільки штрафні санкції досить значні та можуть призвести до значних фінансових втрат.


Copyright © 2024