]

Штраф за несплату ЄСВ ФОП

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ ФОП передбачено штраф, величина якого складає 20% від розміру несплаченої або несвоєчасно сплаченої суми єдиного соціального внеску. Крім штрафу за несплату підприємцю також доведеться сплачувати пеню, та навіть може загрожувати адміністративна відповідальність.

Недоплата ЄСВ

У ситуації, якщо підприємець сплатить суму меншу за нараховану, то до нього також буде застосовано штрафні санкції.

Сплата ЄСВ

Єдиний соціальний внесок це обов’язковий платіж, який має сплачуватись незалежно від фінансового стану та обсягу прибутку підприємця. Обов’язок платника ЄСВ виникає у ФОП з першого дня їх державної реєстрації та припиняється лише після офіційного закриття/припинення підприємницької діяльності.

Пеня за несплату ЄСВ

У випадку несплати або несвоєчасної сплати ЄСВ ФОП, крім штрафу «єдиннику» також потрібно буде сплатити пеню.

Згідно Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування .

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу

Розмір пені складає 0,1% від несплаченої суми за кожен день просрочки.

Що буде при несплаті ЄСВ

При виявленні заборгованості за ЄСВ у підприємця податківці надсилають йому лист, який одночасно є виконавчим документом. ФОП має сплатити суму заборгованостей та штрафів не пізніше 10 днів починаючи з дня отримання листа, або звернутися до суду для оскарження.

Якщо цього не буде зроблено, то податкова інспекція має право передати документи до виконавчої служби.

Згідно Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня отримання вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти календарних днів з дня отримання узгодженої вимоги, податковий орган надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби узгоджену вимогу про сплату недоїмки в електронній формі.

Адмінстративна відповідальність за несплату ЄСВ

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення 

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичну особу - підприємця або особу, яка забезпечує себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тож, беручи до уваги неоподаткований мінімум доходів на 2020 рік 

Якщо несплачений ЄСВ не перевищує 300 неоподаткованих мінімумів, то адміністративний штраф складає від 40 до 80 неоподаткованих мінімумів.

Якщо сума більше за 300 НМДГ, то адміністративний штраф складає вже від 80 до 120 неоподаткованих мінімумів.

Інакше кажучи, якщо сума несплаченого ЄСВ менша за 5100 гривень, то штраф від 680 до 1360 гривень, а якщо більша, то адміністративні санкції збільшуються до 2550 – 5100 гривень.


Copyright © 2024