]

Відпустка для ФОП у 2020 році в Україні

Як ФОП в Україні може оформити для себе відпустку в 2020 році та тимчасово звільнитися від сплати єдиного податку та ЄСВ

Відпустка підприємця в Україні 2020

Згідно статті 295 Податкового кодексу України

295.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Таким чином ФОП 1 та 2 групи можуть отримати звільнення від сплати єдиного податку на період відпустки чи хвороби. Але це можливо лише у випадку відсутності найманих працівників.

Це цілком логічно, який сенс сплачувати податок, якщо людина відпочиває, а робота стоїть, оскільки інших працівників немає.

Але майте на увазі, що відпустку можемо взяти лише раз в рік і її тривалість має складати 1 календарний місяць.

Відпустка ФОП та звільнення від сплати ЄСВ

Законодавством України НЕ передбачено звільнення від сплати єдиного соціального внеску ФОП, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Єдиний соціальний внесок це обов’язковий платіж, який має сплачуватись незалежно від фінансового стану та обсягу прибутку підприємця.

Обов’язок платника ЄСВ виникає у ФОП з першого дня їх державної реєстрації та припиняється лише після офіційного закриття/припинення підприємницької діяльності.

Заява на відпустку ФОП - зразок

Для того, що підприємець міг скористатися звільненням від податків на час відпустки, він повинен написати заяву про відпустку до податкової за місцем своєї реєстрації.

На даний момент затвердженої форми у даної заяви немає, тож пишіть її в довільній формі.

Або можете скористатися наступним зразком заяви на відпустку ФОП

Ви можете встановити строки відпустки так, що вона захоплювала два календарних місяці, але майте на увазі, що від сплати єдиного податку ви звільняєтесь лише на один місяць.

Наприклад, якщо Ви йдете у відпустку з 21 квітня по 21 травня, то від податку ви звільняєтесь лише за травень.

Також існує можливість подання заяви на відпустку ФОП в електронному кабінеті

Строки подання заяви про відпустку ФОП

Строків для подання заяви про відпустку до податкової наразі формально не існує, але рекомендується це робити до початку відпустки.

Сплатив податок авансом, але йду у відпустку

295.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Зважаючи на це сплачений авансом за місяць відпустки єдиний податок буде зараховано в рахунок майбутніх платежів з цього податку.

Але для цього потрібна за заява платника єдиного податку.


Copyright © 2024