]

З ким може працювати ФОП 2 групи

Особливості роботи ФОП 2 групи з іншими юридичними особами

ФОП 2 групи, які є платниками єдиного податку, це фізичні особи підприємці, які можуть займаються виробництвом та/або продажем товарів, наданням послуг як платникам єдиного податку, так і населенню.

Також ФОП 2 групи можуть працювати у сфері ресторанного бізнесу.

Але підприємці, які належать до цієї групи, мають також і певні обмеження.

Так, в них не може одночасно бути більше 10 найманих працівників або осіб, які перебувають з підприємцем у трудових відносинах.

Також існують обмеження на максимальний отриманий дохід за рік, так ліміт на прибуток для ФОП 2 групи у 2020 році складає 5 мільйонів гривень. 

З ким може працювати ФОП на другій групі

Згідно п. 2 п. 4 ст. 291 Податкового Кодексу України (ПКУ) фізична особа-підприємець на другій групі може надавати послуги населенню, а також юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, що перебувають на єдиному податку.

Кому може продавати ФОП 2 групи

Якщо підприємці єдинники 2 групи задовольняють описаному вище переліку обмежень, то в них немає обмежень на працю у сфері торгівлі. Їх товари можуть купити будь-хто.

Але ФОП 2 групи не може надавати послуги особам та організаціям/підприємствам, які перебувають на загальній системі оподаткування.

Цей факт було роз’яснено у листі N 6815/0/61-12/23-50.0214 від Державної Податкової служби України

Отже, платник єдиного податку другої групи, за умови дотримання пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Кодексу, може здійснювати продаж товарів платникам податків незалежно від обраної ними системи оподаткування.

У разі надання послуг, зокрема, юридичній особі, яка перебуває на загальній системі оподаткування, платник єдиного податку другої групи зобов'язаний перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, або перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом.

Тож, якщо ФОП 2 групи надав свої послуги юридичним особам, які перебувають на загальній системі оподаткування, то наслідки за це він несе самостійно.


Copyright © 2024