]

Зміна місця проживання ФОП Зміна прописки

Зміна місця проживання ФОП

У випадку, коли ФОП змінює місце свого проживання, адресу прописки, це потрібно зазначити у документах. Тобто внести в них відповідні зміни.

Якщо відбувається зміна місця проживання, ФОП зобов'язаний унести зміни до відомостей, які містяться в Єдиному держреєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Тільки після внесення таких змін до Єдиного держреєстру вносяться зміни до відомостей, які має податкова.

Навіть якщо підприємець вже переїхав  в інший населений пункт, то звертаєтеся до реєстратора  йому потрібно за старим місцем проживання.

Послідовність ді​й:

  • Заповнити та подати державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної-особи підприємця Форму 11: реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця
  • Сплатити державне мито за проведення державної реєстрації зміни місця проживання фізичної особи - підприємця та надати реєстратору відповідний документ про оплату

Після отримання документів реєстратором  протягом 24 годин буде проведено держреєстрацію змін. Далі державний реєстратор має  повідомити про це органи  державної фіскальної служби, статистики та Пенсійного фонду, які в свою чергу мають надати інформацію про внесення змін та про дату, до якої ФОП буде на обліку в ДПІ за старим місцем проживання.

Після цього підприємцю видається або надсилається поштовим відправленням (за бажанням) виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань..

На протязі 10 робочих днів з дати державної реєстрації зміни місця проживання фізичної особи - підприємця  державний реєстратор повинен надіслати поштою  реєстраційну справу ФОП реєстратору за новим місцем проживання фізичної особи – підприємця

Державний реєстратор за новим місцем реєстрації, який отримав реєстраційну справу, має протягом 10 робочих днів, які рахуються від дати отримання справи, повідомити ФОП поштою про зміну місцезнаходження реєстраційної справи та внести до Єдиного державного реєстру запис про зміну місцезнаходження реєстраційної справи.

Таким чином працівники ДФС отримають інформацію про зміну адреси проживання, але  не сподівайтесь, що вони автоматично внесуть зміни в реєстри платників єдиного податку та платників ПДВ.  Підприємцям доведеться подавати додаткові заяви, що потрапити до цих реєстрів з новою адресою проживання.

Зміна прописки платником єдиного податку

ФОП, які є платниками єдиного податку,  на додачу до вищеописаних дій також повинні для того, що потрапити до реєстру платників ЄП потрібно подати відповідну заяву до фіскального органу в якому він перебуває на обліку. Це можна зробити як особисто, так і за допомогою пошти (рекомендованого листа з описом).  Дана процедура виконується  незалежно від того, чи переходить ФОП на облік до іншого підрозділу фіскальної служби, чи залишається в старому.

Строки подання заяви залежать від групи, на якій працює фізична-особа підприємець.

Так підприємці  1 та 2 групи мають подати її не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому змінилася податкова адреса. Це залежить від визначених термінів сплати авансів єдиного податку для підприємців цих груп, оскільки зі зміною місця проживання може змінитися і ставка податку, яку визначають місцеві ради.

Якщо у підприємця є паперове Свідоцтво, то його необхідно здати. Замість нього ФОП зможе отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку.

Зміна прописки платником ПДВ

Якщо фізична-особа підприємець є платником ПДВ, то їй на доданок до всього що було описано вище також потрібно оформити та отримати нове свідоцтво ПДВ. Для цього потрібно зробити наступні кроки:

Протягом 10 днів після зміни місця проживання подати додаткову реєстраційну заяву до підрозділу ДФС за новим місцем проживання. До цієї заяви потрібно додати існуюче Свідоцтво ПДВ та його копії, у разі їх наявності.

Після подання реєстраційної заяви протягом 3 днів відбувається перереєстрація ФОП.

Датою видачі нового Свідоцтва й анулювання старого буде  дата внесення відповідних змін до Реєстру.


Copyright © 2024