]

Податкова декларація за 2021 рік Додаток 1

Податкова декларація за звітний 2021 рік подається ФОП, які є платниками єдиного податку:

Терміни подання податкової декларації за 2021 рік:

  • для 1 та 2 групи до 01.03.2022 р. (включно),
  • групи 3 – до 09.02.2022 р. (включно).

Зразок заповнення Додатку 1 до Податкової декларації за 2021 рік

Для початку вам потрібно завантажити Бланк податкової декларації з Додатком 1.

А тепер почнемо заповнювати звіт:

Спочатку обираємо тип декларації залежно від типу: «Звітна», «Звітна нова», «Уточнююча» і «Довідково».
Якщ у Вас немає певних ньюансів і ви зповнюєте звичайну річну декларацію, то ставимо позначку «Х» у графі «Звітна».

У рядку «1» напишіть реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, якщо ФОП відмовився від отримання коду і про це є відповідна відмітка в його паспорті. 

У рядку «3» — напишіть ПІБ платника податків згідно з реєстраційними документами.

У рядку «4» виберіть період, за який подається декларація. У випадку річної декларації це рік. Рядок «Податковий (звітний) період, що уточнюється» необов’язковий і заповнюється лише при поданні уточнюючої декларації

У рядку «7» вкажіть основний код економічної діяльності за КВЕД згідно з реєстраційними документами;

У рядку «8» вказується період перебування фізичної особи - підприємця на спрощеній системі оподаткування. Якщо ви були ФОП на спрощеній системі оподаткування протягом всього 2021 року, то обираєте річний період.

У рядку «8.1» вкажіть код категорії застрахованої особи. ФОП на спрощеній системі оподаткування має код 6.

Далі заповнюємо таблицю

ВИЗНАЧЕННЯ СУМ НАРАХОВАНОГО ДОХОДУ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ ТА СУМИ НАРАХОВАНОГО ЄДИНОГО ВНЕСКУ

Якщо ви перебували на спрощеній системі оподаткування протягом 2021 року, та сплачували мінімально необхідну суму єдиного соціального внеску, то ваша таблиця буде виглядати так, як вказано вище.

Якщо ви НЕ перебували на спрощеній системі оподаткування протягом 2021 року, АБО суми ваших оплат єдиного соціально внеску відрізняються від вказаних в таблиці, вам потрібно вказати свої актуальні дані стосовно місяців та сум оплати ЄСВ.

Якщо Ви подали Додаток 1, вказали там суми оплат, але ці оплати не проводили, їх доведеться сплатити, оскільки податкова буде вважати це вашим боргом.

УВАГА!
Якщо Ви подаєте податкову декларацію з Додатком 1, не забудьте поставити відповідну відмітку на бланку податкової декларації.
Інакше це може спричини помилку при поданні звіту.

 

Додаток 1 Податкової декларації за 2021 рік

У 2022 році фізичні особи, які є платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи подають податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи-підприємця за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, у складі якої заповнюється (у разі виникнення такого обов’язку) Додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».

Додаток 1 не подається та не заповнюється платниками, за умови дотримання ними вимог Статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", що дають право на звільнення таких підприємців від сплати єдиного соціального внеску за себе.

Наприклад, Додаток 1 до податкової декларації можуть не подавати платники єдиного податку, які були звільнені від сплати єдиного соціального внеску ЄСВ протягом всього 2021 року.

Такі особи можуть подавати Додаток 1 виключно за умови їх добровільної участі в системі державного соціального страхування. І в цьому випадку суми, які будуть вказані в даному звіті потрібно буде сплатити.

Інакше кажучи, якщо ви сплачували ЄСВ - Додаток 1 подається з указаними сумами.

Якщо Ви звільнені від сплати ЄСВ та не сплачували соціальний внесок у 2021 році - Додаток 1 не подається.

 


Copyright © 2024