]

Штраф за незакрите чи неактивне ЧП ФОП в Україні

Законність накладання штрафів на підприємця якщо ФОП ЧП неактивне та не веде підприємницької діяльності

Отримання штрафу за незакритого чи неактивного ФОП

Часто в Україні виникає ситуація коли підприємець певний час не веде підприємницьку діяльність, не заробляє підприємницькою діяльністю грошей, але з деяких причин не закриває свій ФОП.

І подібна практика може призвести до неприємних сюрпризів.

Так, починаючи з 1 січня 2017 року підприємці мають сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) незалежно від того, чи отримали вони доходи чи ні. До цього часу ФОП мали сплачувати ЄСВ при наявності прибутку.

Дана ситуація регламентується Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 

Платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців);

Обов’язок сплати соціального внеску виникає у ФОП відразу після реєстрації та припиняється лише після офіційного закриття/припинення підприємницької діяльності.

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ ФОП передбачено штраф 

ФОП – оскарження штрафу

Мабуть у багатьох підприємців, яким було нараховано штрафи за несплату ЄСВ, виникає питання, чи можливо оскаржити штрафні санкції та донарахування.

Так, подібна можливість існує. Підприємець може оскаржити санкції в адміністративному або судовому порядку.

Оскарження в адміністративному порядку передбачає подання скарги до контролюючого органу ДФС (Державної фіскальної служби), але зробити це потрібно не пізніше 10 днів від дати отримання вимоги або рішення. Також, одночасно з поданням скарги, потрібно повідомити про це рішення територіальний орган ДФС, який сформував дану вимогу або рішення.

Оскарження в судовому порядку означає звернення з відповідною заявою до адміністративного суду.

Але майте на увазі, що обов’язок сплати ЄСВ в розмірі не меншому за мінімальний, доволі чітко прописаний в законі, тож шанси на виграш не дуже великі.


Copyright © 2024