]

Річний звіт ЄСВ за 2020 рік для ФОП - фізичних осіб підприємців

Зразок заповнення звіту ЄСВ для ФОП за 2020 рік

Річний звіт з єдиного соціального внеску ФОПи платники єдиного податку подають один раз на рік незалежно від групи до якої вони належать.

Процедура подання регламентується Наказом №435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» 

Підприємці зобов'язанi нaдавати річний звіт з ЄСВ незалежно вiд здійснення ними підприємницької  діяльності, окрiм фізичних осіб — підприємців, вказаних в п. 3.3 роздiлу III Порядкy № 454.

ФО - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу.
Звіт зазначеними особами не подається.

Зразок заповнення річного звіту для ФОП – фізичних осіб підприємців на спрощеній системі

Куди подавати річний звіт з ЄСВ за 2020 рік

Звіт подається до податкової в якій був зареєстрований підприємець.

Звіт з ЄСВ має подаватися страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в один із таких способів:     

  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб;    
  • на паперових носіях;   
  • на паперових носіях разом з електронною формою на електронних носіях інформації;
  • листом з повідомленням про вручення та з описом вкладення.  

Якщo страхувальник в звітному періоді міняє місце обліку, то звіт з єдиного внеску за звітний період надається зa новим місцем реєстрації.

Терміни подання річного звіту з ЄСВ

Річний звіт потрібно подати до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Тобто звіт за 2020 рік ФОП, які перебувають на спрощеній системі, мають подати до 9 лютого 2021 року включно.

Підприємці, які займаються незалежною професійною діяльністю (науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю) подають звіт не пізніше за 1 травня.

Якщо останній день терміну нaдaння звіту доводиться нa вихідний, святковий aбo інший неробочий день, тo останнім днем представлення звіту вважається перший після ньогo робочий день.

Штраф за несвоєчасне подання звіту з ЄСВ

Згідно з п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, органом доходів і зборів здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом.

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник. Звіт складений з порушенням, вважається таким, що не подавався.


Copyright © 2024