]

Як закрити ФОП в Україні

Процедура закриття ФОП

Згідно  редакції Закону України від 2016 року "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" наразі в Україні діє спрощена процедура припинення діяльності ФОП. Її тривалість 1 день!

Для проведення процедури закриття приватному підприємцю потрібно подати державному реєстратору пакет наступних документів:

У випадку, коли документи надає представник, потрібно мати також і нотаріальну довіреність.

Після закінчення процедури прийняття документів, державний реєстратор видає довідку про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП.

Після отримання довідки ви звільняєтесь від сплати податків. Вам потрібно знищити печатку, якщо ви її маєте, та закрити розрахунковий рахунок в банку, якщо він був відкритий. Майте на увазі, що в залежності від системи оподаткування вам необхідно сплатити податки/внески за поточний місяць.

Раніше  ліквідація ФОП тривала декілька місяців, оскільки передбачала ряд заходів пов'язаних з публікацією повідомлення про закриття СПД, подачі довідок 3-ЄСВ, 22-ОПП в реєстраційну службу і пенсійний фонд.

Перевірки під час закриття ФОП в Україні

Вашу діяльність припинено, але це ще не кінець…

Після отримання довідки від держреєстратора про зняття з реєстраційного обліку ви маєте пройти перевірки податкової інспекції і пенсійного фонду на рахунок заборгованості та правильності сплати податків і внесків.

Тобто ви не зобов'язані проходити обов'язково перевірку, але маєте розуміти процес і бути готовими до перевірок. Законодавство України дає право податковій провести перевірку за останні 3 роки від дати закриття вашого СПД

Іншими словами: підприємницьку діяльність припинено, але відповідальність за свої дії під час ведення підприємницької діяльності нікуди не зникає.

Особливості закриття ФОП підприємцями із зони АТО


Copyright © 2024